Aviva sfinansuje zakup 10 nowych drukarek 3D oraz materiałów umożliwiających produkcję 6 tysięcy przyłbic ochronnych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W najbliższych tygodniach przyłbice trafią do pracowników służby zdrowia.
Wspieramy szlachetną inicjatywę Wydziału Fizyki UW, zwiększamy ich „moce przerobowe”. Nasi bohaterowie – lekarze, pielęgniarki, ratownicy – otrzymają dzięki temu w najbliższym czasie 6 tysięcy przyłbic, aby mogli bezpieczniej przewozić i leczyć pacjentów. To kolejny etap naszego zaangażowania w walce z epidemią.
Adam Uszpolewicz, prezes Avivy
Wykorzystanie możliwości technicznych Wydziału Fizyki UW zaproponował dr Radek Łapkiewicz, który zainspirował się akcją wykorzystania drukarek 3D zainicjowaną w intrenecie. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę, umiejętności oraz zasoby pracowni Makerspace@UW, aby pomóc ludziom działającym na pierwszej linii frontu walki z pandemią COVID-19. W tym działaniu bardzo ważne jest wsparcie finansowe, umożliwiające zakup materiałów, ale też pokrycie kosztów serwisu oraz zakupu drukarek 3D i innego sprzętu potrzebnego do produkcji środków ochrony, w szczególności przyłbic. Wsparcie Avivy jest dla nas bardzo, bardzo cenne!
prof. Andrzej Wysmołek, koordynator akcji na Wydziale Fizyki UW
W najbliższym czasie Aviva przekaże PCK kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.