Zmysłowy świat dziecka - Stowarzyszenie Oświatowe Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Równe Szanse” – 30 000 PLN, Kąkowa Wola (woj. kujawsko-pomorskie)
Dzięki grantom uzyskanym w konkursie „To dla mnie ważne” powstanie Sala Doświadczania Świata - pracownia wyposażona w pomoce dydaktyczne do poznawania otoczenia za pomocą zmysłów. Będzie w niej prowadzona terapia dzieci upośledzonych i autystycznych przy użyciu bodźców świetlnych, dźwiękowych, zapachowych, kolorów i kształtów.
Plac zabaw w zasięgu ręki – Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość” – 27 500 PLN, Sułkowice (woj. małopolskie)
Sułkowice to miejscowość, która nie posiada ogólnodostępnego placu zabaw. Założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu po byłym przedszkolu, dzięki czemu dzieci otrzymają miejsce do kreatywnej i bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.
Mali artyści na scenę – Zespół Szkół w Mosinie – 27 500 PLN, Mosina (woj. wielkopolskie)
Młodzież z Mosiny będzie mogła rozwijać swoje talenty aktorskie, muzyczne i plastyczne dzięki amfiteatrowi, który powstanie przed szkołą. Będzie to też miejsce, w którym rodzice tych dzieci będą mogli integrować się w ramach lokalnej społeczności.
Jeśli chcesz być szczęśliwy graj na kontrabasie! – Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej z Dębicy – 15 000 PLN, Dębica (woj. podkarpackie)
Pieniądze z Fundacji Aviva przeznaczone będą na zakup małych kontrabasów, które pozwolą na naukę gry na tych instrumentach i powstanie orkiestry dziecięcej.
Sala do terapii widzenia – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „BRUNO” – 20 000 PLN, Rzeszów (woj. Podkarpackie)
Fundusze otrzymane w ramach konkursu grantowego „To dla mnie ważne” zostaną wydane na wyposażenie sali do terapii widzenia dla dzieci w wieku 3-12 lat. Grant pozwoli na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych oraz prowadzenie rehabilitacji dzieci niedowidzących.
Nie boimy się marzeń – Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza ORATORIUM – 25 000 PLN, Przemyśl (woj. podkarpackie)
W planach jest zbudowanie placu zabaw oraz stworzenie miejsca, gdzie dzieci z biednych i dysfunkcyjnych rodzin będą mogły rozwijać zainteresowania, doskonalić umiejętności, ćwiczyć akrobatykę sportową i bawić się na świeżym powietrzu.
Tlenowe witaminy – Łagoszów Wielki – Aktywiści Społecznej Integracji „BEZ BALASTU” – 30 000 PLN, Radwanice (woj. dolnośląskie)Tlenowe witaminy – Łagoszów Wielki – Aktywiści Społecznej Integracji „BEZ BALASTU” – 30 000 PLN, Radwanice (woj. dolnośląskie)
Na popegeerowskich terenach w Łagoszowie Wielkim nie ma ani skweru ani placu zabaw. Dzięki grantom z Fundacji Aviva dzieci i rodzice będą wspólnie spędzać czas na mini-boisku do gier zespołowych i placu integracyjno-ruchowym.
Przyjazne i bezpieczne miejsce dla maluchów – Stowarzyszenia Ocalić Szansę – SOS z Wrocławia, Wrocław (woj. dolnośląskie) – 25 000 PLN
Członkowie Stowarzyszenia będą mogli wyposażyć społeczne przedszkole w brakujące do jego uruchomienia meble i sprzęt AGD i RTV. Po skompletowaniu wszystkich sprrzętów kolejne roczniki przedszkolaków będą mogły bezpłatnie korzystać z opieki oraz nawiązywać pierwsze samodzielne relacje koleżeńskie.
GRANT SPECJALNY: Mały Park Bezpiecznej Rozrywki – Stowarzyszenie „Czyń Dobro”, Wodzisław Śląski (woj. śląskie) – 20 000 PLN
Jurorzy postanowili wyróżnić grantem specjalnym wnioskodawców, którzy chcą stworzyć plac zabaw dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, autyzmem i niepełnosprawnością ruchową oraz kącik wymiany doświadczeń dla rodziców podopiecznych.
FUNDUSZE PRZEKAZANE PRZEZ FUNDACJĘ AVIVA W IMIENIU ZWYCIĘŻCZYNI, AUTORKI BLOGA DZIECIOWO.PL, W RAMACH WYGRANEJ W KONKURSIE DLA BLOGERÓW: Mój komputer – Szkoła Filialna SOSW w Wyszkowie z siedzibą w DPS dla Dzieci „Fiszor” w Gaju (woj. mazowieckie) – 10 000 PLN
Warto wspomnieć o kolejnej inicjatywie, która również otrzymała fundusze od Fundacji Aviva. Autorka bloga Dzieciowo.pl, która zmobilizowała najwięcej Internautów do głosowania w konkursie „To dla mnie ważne” i wygrała konkurs dla blogerów, przekazała inicjatywie „Mój komputer” z Gaju w województwie mazowieckim 10 tys. zł na zakup sprzętu informatycznego dla upośledzonych uczniów szkoły podstawowej.