Aviva wprowadza standard Kornackiego w ubezpieczeniach motoryzacyjnych

06.03.2015

Aviva wprowadza standard Kornackiego w ubezpieczeniach motoryzacyjnych

Opublikowany

Dzień na torze w Szkole Bezpiecznej  Jazdy i Assistance na Europę dla kierowców kupujących OC, a także  bezpośredni kontakt klienta z dedykowanym likwidatorem szkody – to  najważniejsze wyróżniki nowego standardu ubezpieczeń komunikacyjnych,  który wprowadza Aviva. Firma zaprosiła do stworzenia nowej oferty Adama Kornackiego, znanego dziennikarza motoryzacyjnego, ufając jego eksperckiej wiedzy i znajomości potrzeb kierowców.

Standard Kornackiego dla ubezpieczenia OC obejmuje:

  •  Dzień na torze w Szkole Bezpiecznej Jazdy – absolutna nowość na rynku ubezpieczeń. W razie stłuczki każdy klient,  który ma OC w Avivie, otrzymuje możliwość bezpłatnego przetestowania i  podniesienia swoich umiejętności „za kółkiem” pod okiem  profesjonalistów. Z oferty może skorzystać raz w roku w jednej z wielu  renomowanych szkół bezpiecznej jazdy w całej Polsce.
  • Bezpłatne Assistance na Europę (bez Rosji) obejmujące wsparcie po kolizji: holowanie pojazdu (również w przypadku uszkodzenia przedniej szyby), transport pasażerów z miejsca zdarzenia do miejsca odholowania auta, samochód zastępczy, a także szybki dostęp do informacji medycznej oraz dotyczącej warsztatów naprawczych.
  • Bezpośredni kontakt z dedykowanym likwidatorem przy zgłaszaniu szkód zarówno z OC, jak i AC. Klienci i poszkodowani wolą kontaktować się z likwidatorem, który od początku do końca prowadzi ich sprawę, niż z różnymi osobami zgłaszającymi się pod numerem infolinii, co jest standardem u konkurencji.

Bezpieczeństwo na polskich drogach to  dla mnie kluczowy temat.  Dlatego zdecydowałem się współtworzyć ofertę  poprawiającą
bezpieczeństwo jazdy, która daje też ogromną frajdę  kierowcom. Kurs w Szkole Bezpiecznej Jazdy z profesjonalnym instruktorem  uczy, jak przewidywać kryzysowe sytuacje i jak ich unikać. A jeśli już  do nich dojdzie, żeby za kierownicą nie zwariować, tylko
zachować zimną  krew i wyjść z każdej opresji. Kierowca próbuje wykonywać trudne manewry  – wprowadza pojazd w kontrolowany poślizg, po czym z niego wychodzi,  testuje awaryjne hamowanie. Uczy się omijania przeszkód i reakcji na  nieoczekiwaną zmianę
warunków na drodze. Te kilka godzin na torze pomaga  jeździć
pewniej i bezpieczniej. Wielu kierowców chce uczestniczyć w  takim kursie, płacąc niemałe pieniądze, a w Avivie dostają to w  
standardzie z ubezpieczeniem.

mówi Adam Kornacki

Standard Kornackiego dla kierowców kupujących pakiet OC+AC obejmuje ponadto:
  • Szeroki zakres assistance,  oferujący między innymi: pomoc w razie awarii nawet pod domem, nocleg  dla pasażerów, możliwość kontynuacji podróży z kierowcą zastępczym,  dostarczenie części do warsztatu czy odbiór pojazdu po naprawie.

Przy zakupie polisy kluczowa  jest jakość i standard, który gwarantuje bezpieczeństwo – podobnie jak  przy zakupie samochodu. Wydajemy przecież własne pieniądze, więc  oczekujemy konkretnej pomocy, gdy będzie potrzebna. Idealnie, gdy można  mieć najwyższą jakość za przystępną cenę .

mówi Adam Kornacki

2 marca Aviva rozpoczyna kampanię  promującą standard Kornackiego jako nowy standard rynkowy ubezpieczeń  komunikacyjnych. Działania obejmują internet i radio.

Mamy ambicję, aby wyznaczać standardy także na rynku
ubezpieczeń  komunikacyjnych, podobnie jak robimy to od dawna na rynku polis na  życie. Mamy bardzo mocne argumenty
przekonujące klientów, że przy  wyborze polisy – czy to pakietu
 OC+AC, czy samego OC, liczy się  konkretny zakres pomocy oraz
wysoka jakość obsługi w dobrej cenie. Rynek  komunikacyjny
zmienia się na korzyść klienta, który zaczyna sobie  uświadamiać, że polisa to nie parapodatek lub stracone pieniądze, ale  zakup
usługi dla siebie. Naszym wkładem w taką zmianę doświadczenia  klienta i postrzegania ubezpieczeń jest standard stworzony
wspólnie z  Adamem Kornackim.

mówi Elżbieta Wójcik, wiceprezes Avivy

Aviva oferuje ubezpieczenia  komunikacyjne przez internet i telefon, poprzez własną sieć doradców  ubezpieczeniowych, w placówkach Centrum Finansów Aviva oraz za  pośrednictwem multiagencji.

###

Aviva należy do największych grup  ubezpieczeniowych w Europie i jest liderem rynku w Wielkiej Brytanii.  Obsługuje 31 mln klientów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Zarządza  aktywami o wartości ponad 300 mld funtów. Aviva w Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Należy do  pionierów nowoczesnych ubezpieczeń na życie i liderów rynku funduszy  emerytalnych. Oferuje też produkty inwestycyjne, ubezpieczenia majątkowe  dla firm i klientów indywidualnych, grupowe ubezpieczenia na życie i  pracownicze programy emerytalne. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza  aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł.  Dodatkowe informacje: www.aviva.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Aviva wprowadzi bezpośrednią likwidację szkód z komunikacyjnego OC

temu

Aviva jest w gronie 8 towarzystw ubezpieczeniowych, które  jako pierwsze podpisały dziś umowę o wprowadzeniu bezpośredniej  likwidacji szkód (BLS). Aviva udostępni swoim klientom tę usługę od 1  lipca 2015 r. Umowa o BLS została wypracowana w ramach Polskiej Izby  Ubezpieczeń.
Małgorzata Kożuchowska rozpoczyna współpracę z Avivą

temu

Małgorzata Kożuchowska rozpoczyna współpracę z Avivą i weźmie  udział w najnowszej kampanii reklamowej ubezpieczyciela. Wartości,  które wyznaje i uosabia jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek,  są też bliskie marce Aviva: bezpieczeństwo i dobro rodziny, najwyższa  jakość, stabilność.
Szybciej nie znaczy lepiej

temu

Szybciej nie znaczy lepiej – jak jeżdżą kobiety, a jak mężczyźni?                                                                                                                                               Spośród 10 osób posiadających prawo jazdy 4 to kobiety, a liczba ta z roku na rok rośnie.  Jednak wciąż powszechny jest stereotyp „kobiety za kierownicą”, która  rzekomo powoduje wiele stłuczek, jeździ mało dynamicznie i nieporadnie.  Jednak raporty dotyczące wypadków w Polsce obalają ten mit. Mężczyźni  spowodowali w 2013 r. aż 74,1 % wypadków, a tylko 21,4% z nich zdarzyło się z winy kobiet.  
Pakiet ratunkowy dla karnawałowego kierowcy

temu

Karnawał w pełni, a możliwości  zabawy w stolicy jest co niemiara.  Bale i szalone zabawy w klubach do  białego rana, wspólne gotowanie, gra w planszówki, plotki z  przyjaciółkami przy prosecco. Każdy powód jest dobry, by radośnie  spędzić wieczór poza domem. Ale jak się dobrze bawić, gdy przed klubem  stoi zaparkowany samochód? Wyjść z imprezy wcześniej?  Ustalić z  przyjaciółmi, kto tym razem się poświęca? Zostawić auto na noc i  wracać  taksówką albo autobusem?  W Warszawie już w karnawale nowi posiadacze  polis OC/AC w Avivie nie muszą mieć takich dylematów!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.