Aviva wprowadzi bezpośrednią likwidację szkód z komunikacyjnego OC
Kopiuj tekst

30.03.2015

Aviva wprowadzi bezpośrednią likwidację szkód z komunikacyjnego OC

Aviva jest w gronie 8 towarzystw ubezpieczeniowych, które  jako pierwsze podpisały dziś umowę o wprowadzeniu bezpośredniej  likwidacji szkód (BLS). Aviva udostępni swoim klientom tę usługę od 1  lipca 2015 r. Umowa o BLS została wypracowana w ramach Polskiej Izby  Ubezpieczeń.

BLS daje klientom możliwość naprawy auta lub uzyskania odszkodowania  od swojego ubezpieczyciela, a nie ubezpieczyciela sprawcy. Dla wielu  klientów takie rozwiązanie jest bardziej naturalne i komfortowe. Zarazem  BLS mobilizuje ubezpieczycieli do poprawy jakości obsługi klientów,  która staje się coraz ważniejszym elementem przewagi konkurencyjnej.

Stworzyliśmy jeden z najlepszych na rynku modeli likwidacji szkód  majątkowych, o czym świadczą dane o liczbie skarg i opinia Biura  Rzecznika Ubezpieczonych. To efekt uczciwego podejścia do klienta,  dobrej organizacji pracy oraz innowacji. Jedną z nich jest bezpośredni  kontakt klientów z dedykowanym likwidatorem przy zgłaszaniu szkód  zarówno z OC, jak i AC. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie bezpośredniej  likwidacji szkód.

uważa Grażyna Sudzińska, wiceprezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych SA

Wysoką jakość obsługi oraz poważne traktowanie reklamacji potwierdza  malejąca liczba skarg zgłaszanych do Rzecznika Ubezpieczonych. W 2014 r.  ich liczba dotycząca Aviva TUO zmalała o 35% w stosunku do roku  poprzedniego. Uwzględniając udział w rynku, Aviva należy do  ubezpieczycieli, na których klienci skarżą się najrzadziej.
Niedawno Aviva wprowadziła nowy standard ubezpieczeń komunikacyjnych,  który obejmuje bezpłatny kurs w szkole bezpiecznej jazdy dla każdego  klienta z OC, który miał stłuczkę (nowość na rynku), szeroki zakres  assistance oraz dedykowanego likwidatora szkody.

###

Aviva należy do największych grup  ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku  jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i  życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm  klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w  tym na emeryturę i oferuje .  Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza  aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł.  Dodatkowe informacje: www.aviva.pl

Powiązane artykuły
Aviva wprowadza bezpośrednią likwidację szkód z komunikacyjnego OC i ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Aviva udostępniła od dziś swoim klientom bezpośrednią  likwidację szkód (BLS) z komunikacyjnego OC, a także wprowadziła  propozycje dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
Szybciej nie znaczy lepiej

Szybciej nie znaczy lepiej – jak jeżdżą kobiety, a jak mężczyźni?                                                                                                                                               Spośród 10 osób posiadających prawo jazdy 4 to kobiety, a liczba ta z roku na rok rośnie.  Jednak wciąż powszechny jest stereotyp „kobiety za kierownicą”, która  rzekomo powoduje wiele stłuczek, jeździ mało dynamicznie i nieporadnie.  Jednak raporty dotyczące wypadków w Polsce obalają ten mit. Mężczyźni  spowodowali w 2013 r. aż 74,1 % wypadków, a tylko 21,4% z nich zdarzyło się z winy kobiet.  
Aviva wprowadza standard Kornackiego w ubezpieczeniach motoryzacyjnych

Dzień na torze w Szkole Bezpiecznej  Jazdy i Assistance na Europę dla kierowców kupujących OC, a także  bezpośredni kontakt klienta z dedykowanym likwidatorem szkody – to  najważniejsze wyróżniki nowego standardu ubezpieczeń komunikacyjnych,  który wprowadza Aviva. Firma zaprosiła do stworzenia nowej oferty Adama Kornackiego, znanego dziennikarza motoryzacyjnego, ufając jego eksperckiej wiedzy i znajomości potrzeb kierowców.
Pakiet ratunkowy dla karnawałowego kierowcy

Karnawał w pełni, a możliwości  zabawy w stolicy jest co niemiara.  Bale i szalone zabawy w klubach do  białego rana, wspólne gotowanie, gra w planszówki, plotki z  przyjaciółkami przy prosecco. Każdy powód jest dobry, by radośnie  spędzić wieczór poza domem. Ale jak się dobrze bawić, gdy przed klubem  stoi zaparkowany samochód? Wyjść z imprezy wcześniej?  Ustalić z  przyjaciółmi, kto tym razem się poświęca? Zostawić auto na noc i  wracać  taksówką albo autobusem?  W Warszawie już w karnawale nowi posiadacze  polis OC/AC w Avivie nie muszą mieć takich dylematów!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.