Aviva nabyła udziały w Expanderze. Zmiany w zarządzie i kontynuacja strategii.

06.07.2015

Aviva nabyła udziały w Expanderze. Zmiany w zarządzie i kontynuacja strategii.

3 lipca br., po uzyskaniu zgody UOKiK, została sfinalizowana  transakcja nabycia 100% udziałów Expander Advisors przez Avivę. Mając na  uwadze sukcesy spółki, rada nadzorcza powierzyła stery Expandera  dotychczasowemu prezesowi, Andrzejowi Oślizło. Pozycję rynkową firmy  wzmacniać będą także dwaj wiceprezesi: Adrian Jarosz oraz Bartosz  Niewiadomski. Nie zmienia się marka Expander i model działalności jako  niezależnego doradcy finansowego.

Nowa rada nadzorcza Expander Advisors, pod przewodnictwem Adama Uszpolewicza, prezesa grupy Aviva w Polsce, podjęła decyzję o powierzeniu sterów firmy dotychczasowemu prezesowi, Andrzejowi Oślizło.

Stawiamy na dalszy rozwój Expandera pod obecną marką, która jest  synonimem niezależnego doradztwa finansowego i wysokich
standardów  obsługi klienta. Jestem przekonany, że zarząd
kierowany nadal przez  Andrzeja Oślizło, przy wsparciu Avivy jako
nowego inwestora, będzie z  jeszcze większym rozmachem
realizował strategię, której celem jest  uzyskanie pozycji lidera w
branży doradczej.

mówi Adam Uszpolewicz.

Szef Expandera pełni swoją funkcję od 2012 roku. Przeprowadził  restrukturyzację spółki, która w roku 2014 osiągnęła rekordowe wyniki w  sprzedaży. Od roku 2012 pełni także funkcję prezesa Związku Firm  Doradztwa Finansowego (ZFDF).
Do zarządu Expander Advisors dołączył Adrian Jarosz, wiceprezes Avivy ds. rozwoju, odpowiedzialny za Centrum Finansów Aviva. Pracę na stanowisku wiceprezesa zarządu kontynuuje Bartosz Niewiadomski, który z sukcesem prowadzi działania marketingowe Expander Advisors od 2010 roku.
W związku z zakończeniem pełnienia funkcji przez wiceprezes Annę  Kochańską, przewodniczący rady nadzorczej, Adam Uszpolewicz, podziękował  jej za dotychczasowy wkład w rozwój firmy. Anna Kochańska będzie  doradcą zarządu w zakresie integracji sieci sprzedaży.

Pozyskując silnego partnera, jakim jest Aviva, przyspieszamy  osiągnięcie naszego celu – pozycji nr 1 w branży. Uzyskujemy zarówno  silne wsparcie merytoryczne w zakresie rozwijania atrakcyjnej oferty  ubezpieczeniowo-inwestycyjnej dla naszych klientów, jak i dostęp do  know-how spółek z grupy Aviva. W obliczu zmian legislacyjnych stojących  przed naszą branżą, wsparcie nowego inwestora daje nam unikalną przewagę  konkurencyjną.  

mówi Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

###

Aviva należy do największych grup  ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku  jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i  życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm  klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w  tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami  powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe  informacje: www.aviva.pl

Expander to najbardziej doświadczona niezależna sieć  doradztwa finansowego w Polsce. Za jego pośrednictwem udzielany jest co  10 kredyt hipoteczny w Polsce. Działa na rynku od 15 lat, posiada  blisko 100 oddziałów w 50 miastach. W jego ofercie znajdują się produkty  kilkudziesięciu instytucji finansowych. Dodatkowe informacje: www.expander.pl

Related Stories
Jedziesz do Grecji – weź gotówkę

Co czwarty Polak wyjeżdżający na zagraniczne wakacje będzie wypoczywał w Grecji. Jednak problemy finansowe tego kraju mogą utrudnić życie turystom. Dlatego warto zabrać ze sobą trochę euro w gotówce. Pomocne będzie też dobre ubezpieczenie kosztów leczenia.
Wkrótce konta będziemy wybierać inaczej

Wybierając bank działamy stadnie i decydujemy się na ten,  gdzie konto ma rodzina, przyjaciele i znajomi. Ma to znaczenie  praktyczne, bo przelewy wewnątrz jednego banku są natychmiastowe. Jednak  wkrótce, dzięki upowszechnieniu ekspresowych przelewów, to przestanie  mieć znaczenie.
400 zł za „bezpłatną” wizytę lekarską w Szwajcarii

„Bezpłatna” wizyta lekarska  kosztuje w Szwajcarii ponad 400 zł. Dlatego ubezpieczenie turystyczne  podczas ferii to konieczność. Przypominamy, na co zwracać uwagę,  wybierając i korzystając z takiego ubezpieczenia.                                                                                                                                                                                                                             Ferie trwają w najlepsze i  tysiące Polaków wypoczywają w kraju i za granicą. Wielu z nich poddaje  się urokom białego szaleństwa. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo,  konieczne jest posiadanie polisy turystycznej. To jedno z tańszych  ubezpieczeń, które można kupić online w ciągu kilku minut.
Rusza kampania telewizyjna Avivy „Wiem, czym oddycham”

22 października Aviva rozpoczyna kampanię telewizyjną, która jest elementem akcji „Wiem, czym oddycham”. Firma buduje świadomość, że powietrze w naszych mieszkaniach również jest zanieczyszczone przez smog i proponuje rozwiązanie – domowe oczyszczacze powietrza dla klientów wybierających ubezpieczenie na życie w Avivie. Z kolei w sobotę 27 października w Krakowie odbędzie się organizowany przez Avivę bieg w maskach antysmogowych – AirRun. Na stronie wiemczymoddycham.pl do 5 grudnia trwa głosowanie w konkursie na 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza dla społeczności lokalnych.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.