Aviva dominuje na podium

18.12.2015

Aviva dominuje na podium

Opublikowany

Aviva oraz BZ WBK-Aviva zdominowały podium tegorocznego konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa. 

Aviva zajęła pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń osobowych i majątkowych,  a także drugie miejsce w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych. Nasze  spółki jv BZ WBK-Aviva zajęły natomiast drugie miejsce w kategorii  ubezpieczeń osobowych i majątkowych i trzecie miejsce w życiowych.
Ranking zorganizował miesięcznik ekonomiczny "Gazeta Bankowa".  Niezależne jury oceniło informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika  Finansowego dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, a  także liczby skarg zgłaszanych przez klientów.

Od wielu lat dobrze wypadamy w konkursie Przyjazna Firma  Ubezpieczeniowa, ale tak duży sukces odnieśliśmy po raz pierwszy. To  osiągnięcie całego naszego zespołu, pracowników i agentów  ubezpieczeniowych, bo od nas wszystkich zależy standard obsługi  klientów. Jakość produktów, doradztwa, sprzedaży, obsługi oraz  likwidacji szkód – to wszystko składa się na doświadczenie klienta i  reputację marki. Nagrody potwierdzają, że rynek i środowisko  ubezpieczeniowe dobrze postrzega naszą firmę. To duży kapitał na  wymagającym rynku.

komentuje Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Pytania w ankiecie konkursowej dotyczyły szczegółowych warunków  obsługi klientów, likwidacji szkód, zastosowania nowoczesnych kanałów  komunikacji, a także liczby skarg zgłaszanych przez klientów do organów  nadzoru oraz spraw sądowych.
Aviva zwyciężyła w tym rankingu przed rokiem oraz w 2012 roku wśród  ubezpieczycieli na życie. W ubezpieczeniach majątkowych na najwyższy  podium stajemy w tym roku po raz pierwszy.
„Gazeta Bankowa” ogłosiła równocześnie wyniki konkursu na Ubezpieczeniowego Menedżera Roku, którym został Adam Uszpolewicz.  Zdaniem kapituły konkursu „ogromny sukces i zmiana wizerunku Avivy jest  jego zasługą, a płynące z wewnątrz towarzystwa opinie wskazują, że jest  profesjonalistą w każdym calu”.

###

Aviva należy do największych grup  ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku  jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i  życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm  klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w  tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami  powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe  informacje: www.aviva.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Mocny trzeci filar albo emerytury poniżej społecznie akceptowalnej granicy

temu

Jeśli nie zwiększymy znacznie długoterminowych oszczędności, przeciętny poziom emerytury w stosunku do ostatniej płacy w Polsce spadnie do poziomu 37% przed połową tego stulecia – wynika z drugiej edycji raportu emerytalnego Avivy „Mind the Gap 2”. Dobry klimat dla trzeciego filaru może powstać, jeśli propozycje zawarte w rządowym planie budowy długoterminowych oszczędności zyskają szerokie poparcie  społeczne.
Zmiany w zarządzie grupy Aviva

temu

Marcin Żółtek zdecydował się zakończyć wieloletnią pracę w Avivie i złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października br. Na stanowisko prezesa Aviva PTE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski. Zmiany wejdą w życie po uzyskaniu zgody KNF.
Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016

temu

Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016. Wartość nowego biznesu . Wskaźnik rentowności operacyjnej . Zysk operacyjny według IFRS . Dużym wyzwaniem dla branży ubezpieczeniowej w I półroczu 2016 r. było dostosowanie się do wchodzących w ż
Rosja rządzi się swoimi prawami. Na Mundial zabierz szalik i… ubezpieczenie!

temu

Kilkadziesiąt tysięcy polskich kibiców wybiera się do Rosji na zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Do walizek spakują bilety, biało-czerwone stroje, szaliki i paszporty. Powinni pomyśleć również o ubezpieczeniowym zestawie kibica, dzięki któremu z Mundialu wrócą tylko z wrażeniami sportowymi, a nie z nowymi troskami. Bo karta EKUZ w Rosji nie obowiązuje.

Zmiany w zarządzie Avivy

Paweł Pytel, obecnie prezes Aviva PTE, zostanie powołany na  wiceprezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, odpowiedzialnego za  kluczową linię biznesową grupy – ubezpieczenia na życie. Zastąpi na tym  stanowisku Piotra Szczepiórkowskiego, który zakończy pracę w firmie z  końcem br. Paweł Pytel będzie też nadzorował działalność Aviva PTE z  ramienia głównego akcjonariusza, Aviva TUnŻ – w związku z tym zostanie  powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Aviva PTE.  Stanowisko prezesa Aviva PTE obejmie Marcin Żółtek, obecnie członek  zarządu i dyrektor inwestycyjny.