Zmiany w zarządzie grupy Aviva

12.10.2016

Zmiany w zarządzie grupy Aviva

Opublikowany

Marcin Żółtek zdecydował się zakończyć wieloletnią pracę w Avivie i złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października br. Na stanowisko prezesa Aviva PTE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski. Zmiany wejdą w życie po uzyskaniu zgody KNF.

Marcin Żółtek od 17 lat pracuje w Aviva PTE na stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych poprzez zarządzającego portfelem papierów dłużnych po dyrektora inwestycyjnego i prezesa  zarządu.

Na początku zarządzał portfelem papierów dłużnych, by z czasem przejąć odpowiedzialność za cały portfel OFE, który w szczytowym okresie miał wartość ponad 60 mld zł. Bardzo dziękuję Marcinowi za jego wkład w rozwój naszej firmy i zaangażowanie w wiele ważnych projektów. Życzę mu pomyślności w realizacji dalszych planów życiowych i zawodowych.

Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce

Michał Herbich karierę w sektorze usług finansowych rozpoczął w 2002 r. w dziale aktuariatu finansowego Avivy. W latach 2006-2010 pracował poza Avivą, prowadząc projekty doradcze związane z rozwojem produktów ubezpieczeniowych, tworzeniem biznes planów, audytem, łączeniem firm ubezpieczeniowych oraz wsparciem PIU w analizach systemów emerytalnych. W 2010 r. wrócił do Avivy, pracując w departamencie Group Solvency w centrali w Londynie. W tym samym roku objął w Polsce stanowiska aktuariusza Aviva Życie i aktuariusza ds. kapitałowych grupy. Od 2011 r. odpowiada za zarządzaniem ryzykiem w Avivie, zaś od 2012 r. sprawuje tę funkcję jako członek zarządów towarzystw ubezpieczeniowych Aviva. Jest licencjonowanym aktuariuszem, doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też podyplomowe studia dla doradców inwestycyjnych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Sektor PTE czekają duże wyzwania związane z zapowiedzianymi  zmianami legislacyjnymi. Jestem przekonany, że dzięki kompetencjom i  doświadczeniu Michała Herbicha płynnie dostosujemy się do nowych okoliczności.

Adam Uszpolewicz

Ewa Jac to menedżer z wszechstronnym doświadczeniem w zakresie finansów, także międzynarodowym. Do zespołu Avivy dołączyła 19 lat temu i rozpoczęła pracę w Aktuariacie Finansowym. W kolejnych latach rozwijała karierę w Dziale Aktuarialnej Wyceny Firm - od specjalisty do dyrektora działu. Od 2004 r. była członkiem zarządu Aviva Życie. W  latach 2006-2008 - główny aktuariusz grupy w Polsce, zaś w okresie 2008-2014 - dyrektor finansowy grupy Aviva w Polsce. Była odpowiedzialna m. in. za proces automatyzacji i uproszczenia procesów finansowych, połączony z wdrożeniem Oracle EBS i ujednoliceniem planu kont spółek grupy. Przez ostatnie dwa lata pracowała jako zastępca szefa departamentu ryzyka w strukturze Aviva International Insurance, zmieniając Warszawą na Londyn. Ewa Jac jest absolwentką Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej. Od 1997 r. jest członkiem rzeczywistym Polskiego Instytutu Aktuarialnego. W 2006 r., po zdaniu kolejnych egzaminów, otrzymała prestiżowy tytuł fellow Brytyjskiego Instytutu Aktuarialnego.

Głęboka wiedza na temat finansów, poparta latami doświadczenia w naszej firmie w Polsce i w strukturach międzynarodowych, pozwoli Ewie Jac skutecznie zarządzać ryzykiem. Gratuluję Ewie i Michałowi nowych odpowiedzialnych ról, życząc im wielu sukcesów w realizacji zadań. 

Adam Uszpolewicz

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Mocny trzeci filar albo emerytury poniżej społecznie akceptowalnej granicy

temu

Jeśli nie zwiększymy znacznie długoterminowych oszczędności, przeciętny poziom emerytury w stosunku do ostatniej płacy w Polsce spadnie do poziomu 37% przed połową tego stulecia – wynika z drugiej edycji raportu emerytalnego Avivy „Mind the Gap 2”. Dobry klimat dla trzeciego filaru może powstać, jeśli propozycje zawarte w rządowym planie budowy długoterminowych oszczędności zyskają szerokie poparcie  społeczne.
Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016

temu

Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016. Wartość nowego biznesu . Wskaźnik rentowności operacyjnej . Zysk operacyjny według IFRS . Dużym wyzwaniem dla branży ubezpieczeniowej w I półroczu 2016 r. było dostosowanie się do wchodzących w ż
Aviva dominuje na podium

temu

Aviva oraz BZ WBK-Aviva zdominowały podium tegorocznego konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa. . Aviva zajęła pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń osobowych i majątkowych,  a także drugie miejsce w kategorii ubezpieczeń komu
Wakacyjny boom na ubezpieczenia mieszkań i domów

temu

Miesiące wakacyjne to nie tylko boom na ubezpieczenia podróżne, ale także mieszkaniowe. Przed wyjazdem na urlop Polacy częściej myślą o bezpieczeństwie swojego domu. Teraz w Avivie mogą ubezpieczyć mieszkanie zarówno na czas wyjazdu, jak również na rok, dwa lub trzy.

Do 16 października start-upy mogą aplikować do programu HugeThing.vc powered by Aviva

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji HugeThing.vc - miesięcznego programu, którego trzecia z kolei edycja realizowana jest przy ścisłej współpracy z grupą ubezpieczeniową Aviva. Program kierowany jest do twórców projektów insurtech z Polski i regionu CEE, którzy tworzą rozwiązania biznesowe wpisujące się w jeden z 4 obszarów: produkt i sprzedaż, komunikacja i obsługa klienta, likwidacja szkód i wypłata świadczeń oraz rozwój organizacji. Udział w programie to szansa na współpracę z czołową firmą ubezpieczeniową w Polsce i w Europie. Rekrutacja trwa do 16 października.