Zmiany w zarządzie grupy Aviva
Kopiuj tekst

12.10.2016

Zmiany w zarządzie grupy Aviva

Marcin Żółtek zdecydował się zakończyć wieloletnią pracę w Avivie i złożył rezygnację z funkcji prezesa Aviva PTE z dniem 31 października br. Na stanowisko prezesa Aviva PTE zostanie powołany Michał Herbich, który obecnie w zarządzie Avivy odpowiada za ryzyko. Jego miejsce z kolei zajmie Ewa Jac, która po dwuletniej pracy w centrali Avivy w Londynie wraca do Polski. Zmiany wejdą w życie po uzyskaniu zgody KNF.

Marcin Żółtek od 17 lat pracuje w Aviva PTE na stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych poprzez zarządzającego portfelem papierów dłużnych po dyrektora inwestycyjnego i prezesa  zarządu.

Na początku zarządzał portfelem papierów dłużnych, by z czasem przejąć odpowiedzialność za cały portfel OFE, który w szczytowym okresie miał wartość ponad 60 mld zł. Bardzo dziękuję Marcinowi za jego wkład w rozwój naszej firmy i zaangażowanie w wiele ważnych projektów. Życzę mu pomyślności w realizacji dalszych planów życiowych i zawodowych.

Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce

Michał Herbich karierę w sektorze usług finansowych rozpoczął w 2002 r. w dziale aktuariatu finansowego Avivy. W latach 2006-2010 pracował poza Avivą, prowadząc projekty doradcze związane z rozwojem produktów ubezpieczeniowych, tworzeniem biznes planów, audytem, łączeniem firm ubezpieczeniowych oraz wsparciem PIU w analizach systemów emerytalnych. W 2010 r. wrócił do Avivy, pracując w departamencie Group Solvency w centrali w Londynie. W tym samym roku objął w Polsce stanowiska aktuariusza Aviva Życie i aktuariusza ds. kapitałowych grupy. Od 2011 r. odpowiada za zarządzaniem ryzykiem w Avivie, zaś od 2012 r. sprawuje tę funkcję jako członek zarządów towarzystw ubezpieczeniowych Aviva. Jest licencjonowanym aktuariuszem, doktorem nauk fizycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też podyplomowe studia dla doradców inwestycyjnych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Sektor PTE czekają duże wyzwania związane z zapowiedzianymi  zmianami legislacyjnymi. Jestem przekonany, że dzięki kompetencjom i  doświadczeniu Michała Herbicha płynnie dostosujemy się do nowych okoliczności.

Adam Uszpolewicz

Ewa Jac to menedżer z wszechstronnym doświadczeniem w zakresie finansów, także międzynarodowym. Do zespołu Avivy dołączyła 19 lat temu i rozpoczęła pracę w Aktuariacie Finansowym. W kolejnych latach rozwijała karierę w Dziale Aktuarialnej Wyceny Firm - od specjalisty do dyrektora działu. Od 2004 r. była członkiem zarządu Aviva Życie. W  latach 2006-2008 - główny aktuariusz grupy w Polsce, zaś w okresie 2008-2014 - dyrektor finansowy grupy Aviva w Polsce. Była odpowiedzialna m. in. za proces automatyzacji i uproszczenia procesów finansowych, połączony z wdrożeniem Oracle EBS i ujednoliceniem planu kont spółek grupy. Przez ostatnie dwa lata pracowała jako zastępca szefa departamentu ryzyka w strukturze Aviva International Insurance, zmieniając Warszawą na Londyn. Ewa Jac jest absolwentką Wydziału Matematyki Politechniki Warszawskiej. Od 1997 r. jest członkiem rzeczywistym Polskiego Instytutu Aktuarialnego. W 2006 r., po zdaniu kolejnych egzaminów, otrzymała prestiżowy tytuł fellow Brytyjskiego Instytutu Aktuarialnego.

Głęboka wiedza na temat finansów, poparta latami doświadczenia w naszej firmie w Polsce i w strukturach międzynarodowych, pozwoli Ewie Jac skutecznie zarządzać ryzykiem. Gratuluję Ewie i Michałowi nowych odpowiedzialnych ról, życząc im wielu sukcesów w realizacji zadań. 

Adam Uszpolewicz

Powiązane artykuły
Mocny trzeci filar albo emerytury poniżej społecznie akceptowalnej granicy

Jeśli nie zwiększymy znacznie długoterminowych oszczędności, przeciętny poziom emerytury w stosunku do ostatniej płacy w Polsce spadnie do poziomu 37% przed połową tego stulecia – wynika z drugiej edycji raportu emerytalnego Avivy „Mind the Gap 2”. Dobry klimat dla trzeciego filaru może powstać, jeśli propozycje zawarte w rządowym planie budowy długoterminowych oszczędności zyskają szerokie poparcie  społeczne.
Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016

Wyniki finansowe grupy Aviva w Polsce w I połowie 2016
Aviva dominuje na podium

Aviva oraz BZ WBK-Aviva zdominowały podium tegorocznego konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa. 
Rusza kampania telewizyjna Avivy „Wiem, czym oddycham”

22 października Aviva rozpoczyna kampanię telewizyjną, która jest elementem akcji „Wiem, czym oddycham”. Firma buduje świadomość, że powietrze w naszych mieszkaniach również jest zanieczyszczone przez smog i proponuje rozwiązanie – domowe oczyszczacze powietrza dla klientów wybierających ubezpieczenie na życie w Avivie. Z kolei w sobotę 27 października w Krakowie odbędzie się organizowany przez Avivę bieg w maskach antysmogowych – AirRun. Na stronie wiemczymoddycham.pl do 5 grudnia trwa głosowanie w konkursie na 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza dla społeczności lokalnych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.