Wraz z nadejściem wiosny ruszyła seria muzycznych festiwali. Takie wydarzenia to często pierwsze samodzielne wyjazdy dla nastolatków, którzy liczą na świetną zabawę pod gołym niebem. Ich rodzice mogą jednak obawiać się, czy beztroski czas zostanie spędzony bezpiecznie, a możliwe kontuzje nie spowodują dodatkowych rachunków do zapłacenia. Aviva radzi, jak pogodzić te dwie kwestie, aby zapewnić bawiącym się młodym potrzebne wsparcie i ochronić nie tylko ich zdrowie, ale i domowy budżet.
Z jakim ubezpieczeniem warto wybrać się na festiwal?
Warto więc przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie NNW i zadbać, by chroniło nasze dziecko także podczas sportowych aktywności. Jest to wskazane, nawet jeśli nasza pociecha jest już objęta ubezpieczeniem NNW wykupionym w szkole czy na uczelni wyższej. To zazwyczaj gwarantuje ochronę w podstawowym zakresie, który może nie pozwolić na wypłatę odszkodowania np. za uraz powstały podczas zabawy na imprezie masowej. Co więcej, suma ubezpieczenia w polisach „szkolnych” także nie jest wysoka, przez co świadczenie, które otrzymamy, może nie wystarczać na pokrycie powstałych wydatków.
Małgorzata Skibińska, dyrektor działu indywidualnych ubezpieczeń majątkowych w Avivie.
Kiedy dziecko wybiera się na koncert za granicę
To wygodne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, bo możemy wykupić je online wyłącznie na czas wyjazdu. Taka polisa pokryje wydatki związane z leczeniem za granicą, łącznie z pobytem w szpitalu i transportem do kraju. Ubezpieczyciel pomoże nawet umówić wizytę lekarską w wybranym mieście. Niektórzy z nich, w ramach polisy podróżnej oferują także ochronę bagażu czy sprzętu sportowego, dzięki czemu, od momentu wyjazdu, chronione będzie nie tylko dziecko, ale i jego rzeczy. Warto wybrać takie ubezpieczenie, ponieważ obawa przed kradzieżą może skutecznie popsuć zabawę.
Małgorzata Skibińska, Aviva
- Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, Dz.U. 2009 Nr 62 poz. 504, Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych Dz.U. 2017 poz. 799.
- Art. 53.1.
- EKUZ daje prawo do korzystania tylko z usług publicznej służby zdrowia, natomiast nie pokrywa kosztów wizyt specjalistycznych, leczenia planowanego, a co ważniejsze – transportu medycznego, jeśli taki jest niezbędny, a w sytuacjach ostatecznych – transportu ciała. http://www.winnica.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/informacje_konsularne/informacje_dla_podrozujacych/ubezpieczenie/pomysl_o_ubezpieczeniu.