29.06.2016

Śrem w obiektywie Jaśka Meli

Jasiek Mela, juror konkursu „To dla mnie ważne”, odwiedził Śrem. Wcielił się także w rolę fotografa dokumentalisty i uwiecznił m.in. zabawy maluchów na nowym sprzęcie, na wymarzonym placu zabaw „Jarzębinki”. Rozbudowa placu zabaw była możliwa dzięki grantowi 20 000 zł Fundacji Aviva. Najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów spotkał się z autorami pomysłu. Inicjatywa zdobyła ponad 40 000 głosów w internetowym plebiscycie. Teraz służy najmłodszym mieszkańcom okolicy.

„Pozwólmy naszym dzieciom uwierzyć, że marzenia się spełniają” to hasło przyświecające rodzicom maluchów z Przedszkola nr 3 „Jarzębinka” w Śremie. Dzięki inicjatywie miejsce, które pamięta lata ich młodości, zostało doposażone w nowoczesne i atrakcyjne urządzenia rekreacyjne. Nowy, funkcjonalny i bezpieczny plac zabaw stał się miejscem przyjaznym zarówno dla dzieci uczęszczających do przedszkola, jak i tych młodszych, które jeszcze czekają na swój debiut przedszkolny i przychodzą tu z opiekunami.

Myśl globalnie, zgłaszaj projekty lokalnie

W obiektywie Jaśka Meli zobaczymy inicjatywy zrealizowane w Słupnie, Markach, Jaktorowie, Wołominie i Mystkowie. W ramach 3. edycji konkursu „To dla mnie ważne”, sfinansowano marzenia lokalnych społeczności za granty od Fundacji Aviva o łącznej wartości 220 000 zł. Powstały m.in. plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego czy integracyjna świetlica. - Czym innym jest świadomość uczestniczenia w projekcie niosącym dobro dla dzieciaków, a czym innym możliwość obserwowania ich radości na żywo – komentuje Jasiek Mela.Cieszę się, że osobiście mogę zobaczyć, jak z pozoru niewielkie projekty, w znaczący sposób wpływają na ich codzienność i że faktycznie są dla nich bardzo ważne.  

Już wkrótce kolejne projekty

Kilka dni temu poznaliśmy laureatów 4. edycji „To dla mnie ważne”. Tym razem do rozdysponowania było aż 225 tysięcy złotych. Trafiły one do 10 inicjatyw z ośmiu województw. Już niedługo powstaną tam nowe miejsca przyjazne dzieciom. To projekty, które wspierają integrację lokalnej społeczności, rozwój i rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz zapewniają przestrzeń do rekreacji w miejscowościach, w których ich najbardziej brakuje. W tym roku granty umożliwią m.in. otwarcie specjalistycznej pracowni dostosowanej do terapii polisensorycznej, zakup sprzętu oraz organizację zajęć szermierki czy stworzenie bezpiecznego boiska sportowego. Sfinansowany będzie również tematyczny plac zabaw „Miasteczko Strażackie”, ogrody dedykowane terapii i edukacji, a także mobilna świetlica i kreatywna strefa gier chodnikowych.

Więcej informacji o laureatach 4. edycji konkursu „To dla mnie ważne” na stronie www.todlamniewazne.pl.

###

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl