29.06.2016

Miłoradz w obiektywie Jaśka Meli

Jasiek Mela, juror konkursu „To dla mnie ważne”, odwiedził Miłoradz. Wcielił się także w rolę fotografa dokumentalisty i utrwalił na zdjęciach m.in. radość dzieci towarzyszącą korzystaniu ze świetlicy, która jest miejscem ich zabaw. Powstała ona dzięki grantowi 20 000 zł od Fundacji Aviva. Najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów spotkał się z autorami inicjatywy. Projekt zdobył ponad 18 000 głosów w internetowym plebiscycie. Teraz służy najmłodszym mieszkańcom okolicy.

„Tu jest moje miejsce – tu jest mój dom – stwórzmy tu razem wspólny kąt” to hasło przyświecające zgłaszającym projekt z Miłoradza: Marcinowi Szeszy i Annie Celiowskiej-Nietrzebce. Dzięki ich inicjatywie dwie dotychczas najbardziej zaniedbane świetlice, które nie były remontowane przez trudną sytuację budżetową samorządu, staną się najnowocześniejszym w okolicy miejscem spotkań dla najmłodszych. Doposażenie zaplecza w sprzęty kuchenne pozwalające na organizację warsztatów kulinarnych, jak również w urządzenia multimedialne umożliwiające realizację zajęć kreatywnych sprawi, że dzieciaki z ochotą będą spędzać czas wśród rówieśników, z dala od telewizora i komputera.

Myśl globalnie, zgłaszaj projekty lokalnie

W obiektywie Jaśka Meli zobaczymy inicjatywy zrealizowane w Słupnie, Markach, Jaktorowie, Wołominie i Mystkowie. W ramach 3. edycji konkursu „To dla mnie ważne”, sfinansowano marzenia lokalnych społeczności za granty od Fundacji Aviva o łącznej wartości 220 000 zł. Powstały m.in. plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego czy integracyjna świetlica. - Czym innym jest świadomość uczestniczenia w projekcie niosącym dobro dla dzieciaków, a czym innym możliwość obserwowania ich radości na żywo – komentuje Jasiek Mela. –Cieszę się, że osobiście mogę zobaczyć, jak z pozoru niewielkie projekty, w znaczący sposób wpływają na ich codzienność i że faktycznie są dla nich bardzo ważne.  

Już wkrótce kolejne projekty

Kilka dni temu poznaliśmy laureatów 4. edycji „To dla mnie ważne”. Tym razem do rozdysponowania było aż 225 tysięcy złotych. Trafiły one do 10 inicjatyw z ośmiu województw. Już niedługo powstaną tam nowe miejsca przyjazne dzieciom. To projekty, które wspierają integrację lokalnej społeczności, rozwój i rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz zapewniają przestrzeń do rekreacji w miejscowościach, w których ich najbardziej brakuje. W tym roku granty umożliwią m.in. otwarcie specjalistycznej pracowni dostosowanej do terapii polisensorycznej, zakup sprzętu oraz organizację zajęć szermierki czy stworzenie bezpiecznego boiska sportowego. Sfinansowany będzie również tematyczny plac zabaw „Miasteczko Strażackie”, ogrody dedykowane terapii i edukacji, a także mobilna świetlica i kreatywna strefa gier chodnikowych.

Więcej informacji o laureatach 4. edycji konkursu „To dla mnie ważne” na stronie www.todlamniewazne.pl.

###

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl