29.06.2016

Wołomin w obiektywie Jaśka Meli

Jasiek Mela, juror konkursu „To dla mnie ważne”, odwiedził Wołomin. Wcielił się także w rolę fotografa dokumentalisty i utrwalił na zdjęciach m.in. zajęcia szermierki, które zorganizowano dzięki grantowi 25 000 zł od Fundacji Aviva. Najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów spotkał się z autorami inicjatywy. Projekt zdobył ponad 20 000 głosów w internetowym plebiscycie. Teraz służy najmłodszym mieszkańcom okolicy.

„Aktywni i radośni” to hasło przyświecające Fundacji Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport. Dzięki ich inicjatywie grono polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków w najbliższych latach może powiększyć się o doskonałych szermierzy. Grant otrzymany w ramach konkursu „To dla mnie ważne” został przeznaczony na zakup sprzętu do szermierki i organizację zajęć dla dzieci w Wołominie. Mają one wymiar nie tylko sportowy: umożliwiają naukę wzajemnej empatii i tolerancji, a także są innowacyjną formą rehabilitacji. Lekcje prowadzoną doświadczeni trenerzy. Zajęcia nie są jednak ukierunkowane tylko na zdobywanie sportowych sukcesów, ale też na indywidualny rozwój i obserwację postępów w poszczególnych ćwiczeniach. Udział w nich kierowany jest do dzieci z różnorodnymi dysfunkcjami ruchowymi i neurologicznymi. Szermierka jest aktywnością, która zakłada ćwiczenia ogólnorozwojowe i poprawia zborność organizmu, a także przełamuje bariery w nawiązywaniu kontaktów.

Województwo mazowieckie projektami stoi

W obiektywie Jaśka Meli zobaczymy inicjatywy zrealizowane w Słupnie, Markach, Jaktorowie, Wołominie i Mystkowie. To tam w ramach 3. edycji konkursu „To dla mnie ważne”, sfinansowano marzenia lokalnych społeczności za granty od Fundacji Aviva o łącznej wartości 95 000 zł. Powstały m.in. plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego czy integracyjna świetlica. - Czym innym jest świadomość uczestniczenia w projekcie niosącym dobro dla dzieciaków, a czym innym możliwość obserwowania ich radości na żywo – komentuje Jasiek Mela. –Cieszę się, że osobiście mogę zobaczyć, jak z pozoru niewielkie projekty, w znaczący sposób wpływają na ich codzienność i że faktycznie są dla nich bardzo ważne.  

Już wkrótce kolejne projekty

Kilka dni temu poznaliśmy laureatów 4. edycji „To dla mnie ważne”. Tym razem do rozdysponowania było aż 225 tysięcy złotych. Trafiły one do 10 inicjatyw z ośmiu województw. Już niedługo powstaną tam nowe miejsca przyjazne dzieciom. To projekty, które wspierają integrację lokalnej społeczności, rozwój i rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz zapewniają przestrzeń do rekreacji w miejscowościach, w których ich najbardziej brakuje. W tym roku granty umożliwią m.in. otwarcie specjalistycznej pracowni dostosowanej do terapii polisensorycznej, zakup sprzętu oraz organizację zajęć szermierki czy stworzenie bezpiecznego boiska sportowego. Sfinansowany będzie również tematyczny plac zabaw „Miasteczko Strażackie”, ogrody dedykowane terapii i edukacji, a także mobilna świetlica i kreatywna strefa gier chodnikowych.

Więcej informacji o laureatach 4. edycji konkursu „To dla mnie ważne” na stronie www.todlamniewazne.pl.

###

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl