14.06.2016

Nowe miejsce przyjazne dzieciom w województwie świętokrzyskim

Fundacja Aviva ogłasza wyniki 4. edycji konkursu „To dla mnie ważne” i przyznaje grant w wysokości 15 000 zł dla Stowarzyszenia Daj Dziecku Nadzieję z Bronina.

Konkurs grantowy „To dla mnie ważne” ponownie udowodnił, jak mocno wspólny cel – spełnianie marzeń najmłodszych, jednoczy lokalne społeczności. Dzisiaj poznaliśmy dziesięciu laureatów, których pomysły już wkrótce zostaną zrealizowane. Jury Fundacji Aviva postanowiło przekazać grant m.in. projektowi z województwa świętokrzyskiego. 15 000 zł pozwoli na stworzenie miejsca dedykowanego wypoczynkowi oraz rekreacji dla dzieci i młodzieży z Bronina.

Spełniamy dziecięce marzenia

Po raz czwarty jury konkursu grantowego Fundacji Aviva z udziałem m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej i Jaśka Meli, stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem. Spośród 20 finałowych inicjatyw, które zdobyły najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, wyłoniło 10 laureatów z ośmiu województw. To wśród nich rozdzielono pulę grantów o łącznej wartości 225 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektów dedykowanych dzieciom do 13. roku życia i ich rodzicom. Wśród nich znalazł się również wniosek z województwa świętokrzyskiego.

Integracja przez zabawę

Projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Daj Dziecku Nadzieję zakłada powstanie strefy rekreacyjno-wypoczynkowej w Broninie. Grant w wysokości 15 000 zł umożliwi zakup urządzeń, które przyczynią się do stymulowania psychofizycznego niepełnosprawnych podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To miejsce, które tworzy optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju, a dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Aviva przygotowana zostanie przestrzeń, która pomoże usprawnić koordynację wzrokowo-ruchową oraz wzmocni kondycję fizyczną dzieci.

W poprzednich edycjach konkursu „To dla mnie ważne” w województwie świętokrzyskim zrealizowano dwa projekty o łącznej wartości 37 000 zł. Stworzono świetlicę w miejscowości Morawica oraz zakupiono dwie tablice multimedialne, które pomagają niepełnosprawnym dzieciom z Pińczowa w nauce i zabawie.

W tym roku Fundacja Aviva przyznała granty inicjatywom z ośmiu województw. Umożliwią one m.in. otwarcie specjalistycznej pracowni dostosowanej do terapii polisensorycznej, zakup sprzętu oraz organizację zajęć z szermierki czy stworzenie bezpiecznego boiska sportowego. Sfinansowany będzie również tematyczny plac zabaw „Miasteczko Strażackie”, ogrody dedykowane terapii i edukacji, a także mobilna świetlica i kreatywna strefa gier chodnikowych.

Razem możemy więcej

Ponadto, w ramach konkursu, 71 inicjatyw zdecydowało się skorzystać z dodatkowej formy wsparcia poprzez finansowanie społecznościowe, czyli crowdfunding. Dzięki temu dotychczas zebrały niemal 28 500 zł od ponad 2 540 wspierających. Na stronie www.todlamniewazne.pl jeszcze do jutra (15 czerwca) można wesprzeć projekt bliski naszemu sercu i przekazać online dowolną kwotę, minimum 5 zł. Akcję dodatkowo wspiera BLIK, który do każdej wpłaty o wartości min. 10 zł dołoży 10 zł.

W 2014 roku Fundacja Aviva uruchomiła konkurs grantowy „To dla mnie ważne”, którego celem jest wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych dla dobra dzieci w wieku do 13. roku życia i ich rodziców. Wnioski oceniło jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, aktywnie działająca na rzecz potrzebujących; dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy; Iga Młynarczyk, blogerka parentingowa angażująca się w akcje społeczne na rzecz dzieci; prof. Janusz Książyk, kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie; Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty; Jacek Olszewski, członek zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Jasiek Mela, założyciel Fundacji Poza Horyzonty. W jury pracują też Monika Kulińska i Agnieszka Wieczorek-Nowak z zarządu Fundacji Aviva. 

###

Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje: www.aviva.pl